Chemia – kurs maturalny

Avatar of Agnieszka Agnieszka · 22 maja 2019

Ten kurs przygotuje Cię do matury z Chemii.

Zacznij go od lekcji wstępnej – dowiesz się z niej, jak korzystać z Chemii w Probówce. Poznasz wiele przydatnych funkcji, które ułatwią Ci naukę.

Masz dostęp do wszystkich opublikowanych lekcji, ale zachęcam Cię gorąco do robienia ich po kolei. Z doświadczenia wiem, że najczęściej trudności w rozumieniu chemii są efektem zaległości w podstawach. W chemii wszystkie tematy są ze sobą ściśle powiązane, nawet w większym stopniu niż w fizyce czy matematyce, więc nie da się jej uczyć wyrywkowo.

Kurs - spis treści

Rozwiń wszystko

Atom i układ okresowy

6 lekcji

Systematyka związków nieorganicznych

10 lekcje

Wiązania chemiczne i kształt drobin

2 lekcje

Elektrochemia

3 lekcje

Charakterystyka najważniejszych pierwiastków

6 lekcji

Stechiometria

9 lekcji

Stężenia

7 lekcji

Kinetyka

1 lekcja

Równowaga chemiczna

2 lekcje

Roztwory elektrolitów

5 lekcji

Termochemia

1 lekcja

Chemia organiczna

22 lekcje

O Autorce:

Agnieszka

Mgr chemii medycznej, która jak nikt inny potrafi w sposób pełen pasji dzielić się wiedzą. W przystępny sposób tłumaczy rzeczy skomplikowane. Od blisko 15 lat zawodowo przygotowuje uczniów, skutecznie poprawiając ich wyniki rozszerzonej matury z chemii. To właśnie spod skrzydeł Agnieszki wychodzą najlepsi uczestnicy konkursów i olimpiad chemicznych. Kto wie, może Ty będziesz kolejnym? Agnieszka prowadzi również jeden z największych popularnonaukowych kanałów w Polsce. Okiem Chemika na YouTube ma obecnie ponad 200 000 subskrybentów, a jej filmy obejrzały już miliony osób! Regularnie tworzy materiały edukacyjne na najwyższym poziomie, dostarczając najbardziej wartościowe dla polskich i zagranicznych firm oraz instytucji. Współpracuje m.in.
z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Zdrowia, Polskim Zakładem Higieny
czy Narodowym Funduszem Zdrowia.

2 Kursy

Nie zapisany
Od 50 zł/mies

Kurs zawiera

  • 75 Lekcje
  • 402 probówek
  • 16 Quizy