Biologia – kurs maturalny

Avatar of Iwona Iwona · 30 kwietnia 2024

Ten kurs przygotuje Cię do matury z biologii. Ale to wcale nie koniec, bo biologia jest nauką o wszystkich żywych istotach, również o nas samych! Co za tym idzie, ucząc się z naszego kursu lepiej zrozumiesz nie tylko otaczający Cię świat, ale również odkryjesz jaki niezwykły świat komórek i molekuł kryje się w Tobie!

Od razu po zasubskrybowaniu kursu otrzymasz dostęp do wszystkich dostępnych lekcji.

Aby nauka biologii była skuteczna, ważne jest to, aby przerabiać tematy w odpowiedniej kolejności – takiej, jak podana w naszym kursie. Większość problemów z nauką biologii jest efektem zaległości w podstawach. Gdy dodamy do tego fakt, że w biologii wiele tematów jest sobą ściśle powiązanych, okaże się, że ciężko jest zrozumieć ten przedmiot ucząc się go wyrywkowo. Dlatego staraj się trzymać kolejności przedstawionej w naszym kursie i opanowywać temat po temacie. Owocnej nauki!

Kurs - spis treści

Rozwiń wszystko

Podstawy

1 lekcja

Badania biologiczne

3 lekcje

Chemia życia

6 lekcji

Komórka

5 lekcji

Metabolizm

8 lekcji

Wirusy, wiroidy i priony

1 lekcja

Klasyfikacja organizmów

1 lekcja

Prokarionty, protisty, grzyby i porosty

3 lekcje

Różnorodność roślin

10 lekcje

Fizjologia roślin

5 lekcji

Różnorodność bezkręgowców

13 lekcji

Różnorodność strunowców

7 lekcji

Fizjologia zwierząt

8 lekcji

Człowiek

12 lekcji

Genetyka

11 lekcji

Biotechnologia

5 lekcji

Ewolucja

9 lekcji

Ekologia

8 lekcji

O Autorce:

Iwona

Studentka 6 roku kierunku lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz 2 roku studiów doktoranckich na Politechnice Śląskiej. W 2018 roku została finalistką 47 Olimpiady Biologicznej i od tego czasu pomaga innym zarówno w przygotowaniach do olimpiad i konkursów, jak i do matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Iwona pasjonuje się biologią od dziecka i już od 6 lat zaraża tą pasją uczniów, którzy do niej trafiają. Jej uczniowie osiągają na maturze bardzo wysokie wyniki i nic dziwnego, bo nauka z Iwoną, to nauka, która ma sens! W trakcie studiów została ona współautorką lub główną autorką kilkunastu artykułów naukowych i licznych abstraktów prezentowanych na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Za swoje osiągnięcia otrzymywała stypendia naukowe dla najlepszych studentów i najlepszych doktorantów, a w 2024 roku przyznano jej również stypendium Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia. Iwona jest współautorką naszego kursu biologii.

2 Kursy

Nie zapisany
Ten kurs jest obecnie zamknięty

Kurs zawiera

  • 116 Lekcje
  • 139 probówek
  • 24 Quizy
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze