Matura chemia 2020

Matura z chemii zbliża się wielkimi krokami. Nowa forma egzaminu obowiązuje od 2015 i składa się z 38-45 zadań. Egzamin ma na celu sprawdzić Twoją znajomość zagadnień chemicznych i zweryfikować, czy umiesz wykorzystać wiedzę w praktyce. Egzamin będzie wymagał od Ciebie kreatywnego podejścia do napotkanych zadań.

Jak uczyć się do matury z chemii?

Nauka do matury z chemii nie jest prosta – wymaga czasu oraz systematyczności. Korepetycje nie zawsze są wystarczające, a poza tym zazwyczaj wiążą się z wysokimi kosztami. Nie każdy nauczyciel potrafi wytłumaczyć zagadnienia chemiczne w taki sposób, aby uczeń je zrozumiał. Ważna jest nie tylko sama wiedza, ale też umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Kluczem jest więc zrozumienie zagadnień. Ten sposób podejścia do nauki proponuje nasz kurs online. Dzięki niemu możesz uczyć się kiedy i gdzie chcesz. Do lekcji i rozwiązywania zadań możesz podchodzić wielokrotnie, by jak najlepiej przyswoić materiał. Kurs został przygotowany w taki sposób, by przekazywane w nim informacje były jak najbardziej zrozumiałe dla ucznia.

Matura z chemii – arkusze i odpowiedzi

Zaznajomienie się z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat pozwoli Ci poznać formę i typy zadań, które spotkasz na egzaminie z chemii. Rozwiązywanie arkuszy, a następnie samodzielne sprawdzanie ich z kluczem odpowiedzi jest bardzo efektywną formą sprawdzania wiedzy, ale też nauki. Im więcej arkuszy rozwiążesz, tym łatwiej będzie Ci podejść do prawdziwego egzaminu. Poniżej znajdziesz arkusz maturalny z 2020 roku wraz z odpowiedziami.